دسته‌بندی نشده

پیام مدیر عامل موسسه هاجر کاشان

مدیر عامل موسسه هاجر

بسمه تعالی

باسلام و درود

شکل گیری هیات امنا ،هیات مدیره ،مدیریتهای مختلف ،آموزش کارکنان همراه با ارتقای سطح کیفی فعالیتهای آنها و ارتقای مشارکت و کیفیت کمکهای مردمی ادامه مسیر را به ما نشان داد ولی به نظر میرسد این اقدامات به تنهایی پاسخگو نباشد لذا بر اساس نیاز و ضرورت افراد جامعه در سال ۱۳۹۰ اقدام به ساخت مکان فعلی موسسه در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر در سه ساختمان مجزا ؛ ساختمان اصلی ۲۰۰۰ متر ، ساختمان بهداری ۳۰۰ متر  و حسینه  امام حسن عسکری ۲۰۰ متر مجموعا ۲۵۰۰ متر تکمیل شده و در حال خدمت رسانی میباشد .

این موسسه در چهار محور نگهداری ، حرفه آموزی ، کاردرمانی / توانبخشی ، آموزش (مهارت اجتماعی و ارتباطی، فردی، گروهی، مهارت خودیاری و بهداشت) فعالیت دارد و تا به حال بیش از ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده که تماما توسط خیرین بزرگوار تامین شده است.

سوالی که بعد از افتتاح مرکز شبانه روزی مطرح شد این بود که چگونه میتوان هزینه های عظیم توانبخشی و نگهداری دختران معلول ذهنی و جسمی را تامین کرد و اینگونه بود که با هرگام رو به جلو مشکلات بیشتری رخ مینمود.

ظرفیت عظیمی که در جامعه ما به عنوان نیکی و دغدغه انسانی وجود داشت شاید تنها راه حل بود .

پس باید کاری انجام می دادیم تا بتوانیم با ایجاد تغییر به شناسایی بهتر نیاز دختران و خانواده و ارائه مناسبترین و شایسته ترین خدمات بپردازیم.

تغییر در ساختار هاجر ، حرکت به سمت تفکر سیستمی و ایجاد زیر ساختهایی برای خلق ارزش بیشتر برای دختران و خانواده نیکوکاران ، تدوین اولین برنامه استراتژیک، تدوین برنامه عملیاتی سالانه و تدوین سند بودجه ، تمرکز موسسه بر آموزشهای دوره ای استان ، به کارگیری مربیان و کادر کارآزموده ما را در مسیر ارتقای هر روزه خدمات به فرزندانمان قرار داد.

حاصل این اقدامات عمل به اصلی ترین تعهد مان نسبت به کلیه ذیربطان و پایبندی به چهار ارزش والایی است که ارزشهای بنیادین هاجر هستند: شفافیت ، پاسخگویی ، قدرشناسی و زیبایی شناسی، این چهار ارزش بنیان ارتباطی میان ما و شما اعضای  خانواده  بزرگ هاجر و هزاران ایرانی عاشق و نیکوکار که دل در گرو عشق سپردند ، شد.

حاصل این نیکوکاری، تحقق جمله کلیدی بیانیه چشم انداز این سازمان خواهد بود که درسایه حمایتهای هاجر ، هیچ خانواده های در مسیرنگهداری و آموزش فرزندخود تنها نخواهد بود ودر تمام مسیر همه حمایتهای لازم را به یکسان دریافت مینماید.

هاجر میکوشد تا کیفیت خدمات ارائه شده به دختران مبتلا به معلولیت ذهنی و جسمی را افزایش دهد و بر همین اساس باعنایت خداوند متعال و کرمت خیرین ارجمند و تلاش مربیان گرامی این مکان مدرن و پیشرفته از ۱۰۰ نمره ارزشیابی  بهزیستی استان اصفهان حائز نمره ۹۵ شده است.

این افتخارات حاصل همراهی های بزرگوارانه نیکوکاران هیئت مدیره و تلاش وافر مربیان مهربان و متعهد موسسه در سایه راهنمایی های مسئولین اداره بهزیستی بوده که خاضعانه ارج می نهیم.

علی هاشمی طاهری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *